۶۰ سال مرگ بر آمریکا
افراخته: نمی‌توان هویت ضدآمریکایی را از جنبش دانشجویی گرفت

جانشین معاونت سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا با پوست و خون دانشجویان عجین شده است، گفت: هویت ضدآمریکایی و ضداستکباری هیچ‌گاه از جنبش دانشجویی جدا نخواهد شد.

 افراخته: نمی‌توان هویت ضدآمریکایی را از جنبش دانشجویی گرفت

             زینب افراخته جانشین معاونت سیاسی بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه علامه طباطبائی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: روزی که به عنوان روز دانشجو نام گرفت، 3 تن از دانشجویان برای اهداف آرمان خواهانه جان خود را فدا کردند که این ریشه در تاریخ استکبار ستیزی دانشجویان دارد و به هیچ وجه نمی توان این هویت ضد امریکایی و ضد استکبار ستیزی را از آنها گرفت.

این فعال دانشجویی افزود: تارخ 60 ساله جنبش دانشجویی فراز و نشیب های مختلفی داشته و جریانهای مختلفی دراین تاریخ 60 ساله  دخیل بوده‌اند، بچه‌های دینی و مسلمانی که برای تحقق آرمانهای آزادی خواهانه خود تلاش کردند.

وی ادامه داد:یکی از ارکانهای اصلی جنبش دانشجویی استکبار ستیزی است و این از 16 آذر 1332 آغاز و بعد از انقلاب در نقطه عطف خود با تسخیر لانه جاسوسی راه خود را ادامه داد.

افراخته با اشاره به جایگاه دانشجویان اضافه کرد: جایگاه دانشجویان آنقدر مهم است که مقام معظم رهبری هرساله زمانی را برای دیدار با دانشجویان قرار می دهند و گاهی 4تا 5 ساعت وقت خود را به گفتگو با آنها اختصاص می‌دهند و دانشجویان نیز همیشه در حفظ هویت استکبار ستیزی کوشیده اند.

جانشین معاونت سیاسی بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه علامه طباطبائی خاطر نشان کرد: شعار مرگ بر آمریکا با پوست و خون ما عجین شده و هیچ وقت نمی‌توانیم این شعار را از ذهنهای خود پاک کنیم.

زینب افراخته در پایان افزود: دانشجویان هر سلیقه سیاسی که داشته باشند اگر کمی منصف باشند خواهند گفت که امریکا یک کشور پر توقع و زیاده خواه است و هرگز نمی‌شود با چنین کشوری کنار بیاییم.[ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
[ برچسب ها ] : ,
ن : aban13
ت : یکشنبه, 8 دسامبر 2013
دیدگاه‌ها برای ۶۰ سال مرگ بر آمریکا بسته هستند
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟

نظرات بسته شده است.

 
 
 

بیش از اینها ، آه ، آری
بیش از اینها میتوان خاموش ماند
 
میتوان ساعات طولانی
با نگاهی چون نگاه مردگان ، ثابت
خیره شد در دود یک سیگار
خیره شد در شکل یک فنجان
در گلی بیرنگ ، بر قالی
در خطی موهوم ، بر دیوار
میتوان با پنجه های خشک
براي ادامه كليك كنيد!

 
 

میتوان همچون عروسک های کوکی بود
با دو چشم شیشه ای دنیای خود را دید
میتوان در جعبه ای ماهوت
با تنی انباشته از کاه
سالها در لابلای تور و پولک خفت
میتوان با هر فشار هرزهء دستی
بی سبب فریاد کرد و گفت
" آه ، من بسیار خوشبختم "

 

قدرت گرفته از ورد پرس فارسي توسط نت سايت

براي وبلاگ 13 آبان روز جهانی مبارزه با استکبار