تقسیم دنیا به «سلطه‌گر و سلطه‌پذیر» آمریکا را عصبانی کرده است

رهبر انقلاب

امام خامنه‌ای در دانشگاه افسری امام حسین(ع):ایستادگی ملت ایران در مقابل تقسیم دنیا به «سلطه‌گر و سلطه‌پذیر» آمریکا را عصبانی کرده استدر آستانه سوم خرداد، سال‌روز عملیات غرورآفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر، صبح امروز (چهارشنبه) مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان، با حضور بر مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه، برای شهدای دفاع مقدس علوّ درجات را مسألت کردند.

فرمانده کل قوا سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

امام خامنه‌ای همچنین جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند.

امام خامنه‌ای در این مراسم در سخنانی تربیت جوانان مؤمن، متعهد، انقلابی، محقق و متخصص در دانشگاه افسری امام حسین(ع) را یک نمونه بارز از رویش‌های انقلاب اسلامی دانستند و با اشاره به ایستادگی ملت ایران در مقابل نظام سلطه و تقسیم بندی دنیا به سلطه‌گر و سلطه‌پذیر، تأکید کردند: امروز جبهه استکبار از پیشرفت‌های ملت ایران و نظام اسلامی که بدون اتکا به آمریکا و قدرت‌های غربی و با تکیه بر ظرفیت‌ها و توانایی‌های داخلی به دست آمده، به‌شدت عصبانی است و ما در پاسخ به آنها همان جمله معروف شهید بهشتی را تکرار می‌کنیم که از عصبانیت بمیرید.

رهبر انقلاب اسلامی «رویش‌های نوبه‌نو» در جمهوری اسلامی را یکی از مسایل مهم و اساسی برشمردند و با اشاره به نگرانی برخی در سالهای قبل در خصوص ریزش‌ها، افزودند: همان‌گونه که آن زمان گفته شد، اکنون رویش‌های انقلاب اسلامی بر ریزش‌ها غلبه کرده و نسل جوان و انقلابی در سراسر کشور، نویدبخش آینده‌ای روشن و همراه با پیشرفت هستند.

امام خامنه‌ای یک نکته را به نسل جوان متعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی متذکر شدند و گفتند: این نسل نو باید بر افقهای دور و آینده، که همان تشکیل «تمدن نوین اسلامی» است، متمرکز شود و فقط آینده نزدیک و جلوی پای خود را نبیند.

ایشان با تأکید بر اینکه، اسلام تنها راه نجات بشریت مجروح و زخم‌خورده از حوادث گوناگون قرنهای متمادی، و تنها مسیر تحقق کرامت واقعی انسان‌ها است، خاطرنشان کردند: جوانان مؤمن و متعهد، سازندگان آینده این کشور و هسته‌های اصلی برای ایجاد «تمدن نوین اسلامی» هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به چالش‌هایی که نظام اسلامی درگیر آن‌ها است، گفتند: وجود چالش، انسان‌های بصیر، آگاه و شجاع را هیچ‌گاه نگران نمی‌کند بلکه نگاه آنها را به ظرفیت‌های موجود و احیاناً ظرفیت‌های معطل مانده داخلی معطوف می‌کند.

امام خامنه‌ای علت اصلی این چالش‌ها را توان پیشرفت و استحکام و اقتدار روزافزون در نظام اسلامی دانستند و تصریح کردند: ملت ایران به‌واسطه پیروزی انقلاب اسلامی، 35 سال است که در مقابل عادت نفرت انگیز و زشت نظام سلطه برای تقسیم دنیا به سلطه‌گر و سلطه‌پذیر ایستاده و به همین علت، قدرت‌های زورگو و باج‌گیر بین المللی و در رأس آنها آمریکا برآشفته و خشمگین شده‌اند.

ایشان افزودند: البته همین ایستادگی، موجب شیفتگی ملتهای دنیا به‌سوی ملت ایران شده است و حتی بسیاری از دولت‌هایی هم که جسارت ایستادگی در مقابل قدرت‌های زورگو را ندارند، از ایستادگی نظام جمهوری اسلامی خرسند هستند و آن را تمجید می‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامی طرح موضوعاتی همچون هسته‌ای و حقوق بشر و برخی موضوعات دیگر از طرف قدرت‌های زورگو را برضد ملت ایران، صرفاً بهانه دانستند و خاطرنشان کردند: تلاش آنها این است که با این بهانه‌ها و فشارها، ملت ایران را از ایستادگی در مقابل زورگویی‌ها و قلدری‌های خود منصرف کنند اما این اتفاق هیچ‌گاه نخواهد افتاد.

امام خامنه‌ای گفتند: ملت ایران توانایی‌های خود را در میدان‌های مختلف اثبات کرده و نشان داده است که بدون تکیه بر آمریکا هم می‌توان به پیشرفت‌های علمی و اجتماعی و نفوذ بین المللی و عزت سیاسی دست پیدا کرد.

ایشان تأکید کردند: ملت ایران راه درست را انتخاب کرده است و به مسیر خود ادامه خواهد داد و اکثریت دنیا نیز با این ملت است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش همیشگی امپراطوری خبری استکبار برای جلوگیری از رسیدن آوازه پیشرفت‌ها و موفقیت‌های ملت ایران به گوش جهانیان، گفتند: با وجود همه این تلاش‌ها، امروز جمع کثیری از مردم دنیا به ملت ایران اعتماد دارند و این ملت را ستایش می‌کنند.

امام خامنه‌ای با انتقاد از به کار برده شدن تعبیر دروغین «جامعه جهانی» در مقابل جمهوری اسلامی ایران، افزودند: نباید تعبیری را که دشمنان به کار می‌برند ما هم به کار ببریم زیرا واقعیت آن است که آنها جامعه جهانی نیستند و فقط چند دولت مستکبر ِ تحت نفوذ کمپانی‌های متعلق به صهیونیست‌های بدنام هستند.

ایشان تأکید کردند: جامعه جهانی، ملت‌ها و دولت‌های مظلومی هستند که به‌دلیل فشار قدرت‌ها، جسارت اظهار مخالفت با زورگویان را ندارند اما اگر فضایی به دست آورند، قطعاً این مخالفت را ابراز خواهند کرد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: جامعه جهانی، دانشمندان و اندیشمندان و خیرخواهان و آزادی‌خواهان دنیا هستند.

فرمانده کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود، دانشگاه افسری امام حسین(ع) را مرکزی مهم برای فراگیری دانش و تحقیق و آموزش‌های انقلابی و مهارت‌های رزمی و کسب بصیرت و معنویت دانستند و دانشجویان جوان این دانشگاه را به قدر دانستن این فرصت بزرگ و مسئولان و اساتید دانشگاه را نیز به بهره برداری حداکثری از این فرصت توصیه کردند.

امام خامنه‌ای در پایان خطاب به جوانان گفتند: کشور و آینده آن، متعلق به شما است، خود را برای فتح افقهای دوردست و انجام کارهای بزرگ آماده کنید.

در این مراسم سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تولید قدرت روزافزون، توسعه توان بازدارندگی و افزایش آمادگی‌های همه‌جانبه به‌عنوان برنامه‌های دائمی سپاه پاسداران در دفاع از انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: منبع اصلی اقتدار درون‌زای سپاه، نیروی انسانی مؤمن، هوشمند و انقلابی آن است.

سردار دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) نیز گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات علمی و فرهنگی این دانشگاه بیان کرد.

در این مراسم جمعی از فرماندهان، اساتید و مربیان، مدیران، دانش آموختگان و دانشجویان نمونه دانشگاه امام حسین(ع) هدایای خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند و نماینده دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) نیز مفتخر به دریافت سردوشی شد.

اجرای طرح محتوایی «امت واحده» از جمله برنامه‌های مراسم امروز میثاق پاسداری دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین(ع) بود.

همچنین در این مراسم، دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین(ع)، نمایش رزمی اعتماد به نفس را اجرا کردند.

در پایان مراسم، یگان‌های حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.[ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
[ برچسب ها ] : ,
ن : مدیر سایت
ت : پنجشنبه, 22 می 2014
دیدگاه‌ها برای تقسیم دنیا به «سلطه‌گر و سلطه‌پذیر» آمریکا را عصبانی کرده است بسته هستند
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟

نظرات بسته شده است.

 
 
 

بیش از اینها ، آه ، آری
بیش از اینها میتوان خاموش ماند
 
میتوان ساعات طولانی
با نگاهی چون نگاه مردگان ، ثابت
خیره شد در دود یک سیگار
خیره شد در شکل یک فنجان
در گلی بیرنگ ، بر قالی
در خطی موهوم ، بر دیوار
میتوان با پنجه های خشک
براي ادامه كليك كنيد!

 
 

میتوان همچون عروسک های کوکی بود
با دو چشم شیشه ای دنیای خود را دید
میتوان در جعبه ای ماهوت
با تنی انباشته از کاه
سالها در لابلای تور و پولک خفت
میتوان با هر فشار هرزهء دستی
بی سبب فریاد کرد و گفت
" آه ، من بسیار خوشبختم "

 

قدرت گرفته از ورد پرس فارسي توسط نت سايت

براي وبلاگ 13 آبان روز جهانی مبارزه با استکبار