نفی شعار علیه استکبار نفی قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی است
سردار نقدی در مراسم یادواره شهدای مهندسی صنعتی مطرح کرد
نفی شعار علیه استکبار نفی قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی است

رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران نفی شعار علیه استکبار را نفی قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.

خبرگزاری فارس: نفی شعار علیه استکبار نفی قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی است

             سردار محمدرضا نقدی رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران در مراسم یادواره شهدای بسیج مهندسین صنعتی در دانشگاه شریف ضمن تبریک ایام حماسه‌آفرینی ملت سلحشور ایران در یوم‌الله 13 آبان گفت: این گردهم آمدن حاکی از اراده و عزم برای ادامه راه شهداست، انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب الهی برای حاکمیت خدا بر روی زمین شکل گرفت.

وی افزود: نه تنها آنهایی که دل به امام خمینی(ره) بستند و آرمان‌های ولایت را به تمام معنای کلمه درک کردند و همه وجودشان را در این مسیر قرار دادند بلکه آحاد افرادی که به میثاق ملی و سند اصلی کشورمان قانون اساسی‌مان اعتقاد دارند به صراحت‌های این قانون باید توجه کنند.

سردار نقدی با اشاره به صراحت قانون اساسی ایران بر دشمنی با آمریکا تأکید کرد: صراحت این قانون بر دشمنی با آمریکا تأکید می‌کند و صراحت این قانون بر ایمان این نظام بر اساس نفی ستمگری و نفی ستم‌پذیری است. همچنین قانون نظام ما استعمار و سلطه اجانب را نفی می‌کند و دفاع از محرومین در همه عالم و کمک به مستضعفان به پا خواسته در همه جای دنیا را سرلوحه قرار می‌دهد و اینها نص صریح قانون اساسی ما است.

وی ادامه داد: نفی مبارزه با آمریکا نفی قانون اساسی ما است که پایین‌ترین حد همبستگی ملت ما پایبندی به همین قانون اساسی است.

رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران در ادامه اذعان داشت: آنها که حسینی و علوی هستند و مسیری را فراتر از آنچه که در حد یک میثاق ملی است انتخاب کرده‌اند تکلیفشان واضح است بنابراین آیا باید به ظلم و زور تن داد یا آزادی و شرافت انسانی را پاس داشت؟ آیا سختی و مشکلات باید ما را از میدان به در ببرد و تسلیم قدرت مسلط مادی زورگوی روزگار کند یا به قیمت جان باید از شرافت خودمان پاسداری کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ملت ما برده شکم نیستند که به واسطه تحریم و سختگیری‌های ظالمانه خودشان را تسلیم یاغی زمانه کنند و به ظلم او تن بدهند.

رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران با اشاره به روشنگری که شهدا در راه امروز ملت ایران داشتند، تأکید کرد: بهترین سند و گواه این حقیقت شهدا هستند شهدایی که هر یک از دیگری پرفروغ‌تر و درخشنده‌‌تر راه را پیش روی ما مشخص می‌کنند.

وی با اشاره به نقش شهید مهندس امیر مهرداد در این راه تأکید کرد: شهید امیر مهرداد شهید بزرگواری است که امروز به یاد او اینجا هستیم آیا در مقابل ظلم رژیم منحوس پهلوی تسلیم شد. او یک مجاهد و مبارز بود و در دوره‌ای که ساواک جهنمی کوچکترین مخالفتی را علیه پهلوی تحمل نمی‌کرد به میدان آمد و دستگیر شد.

سردار نقدی ادامه داد: پس از سرنگونی رژیم طاغوت انقلاب پیروز شد و گروهک‌ها به نیابت از آمریکا به میدان فرستاده شدند. در همین زمان بود که اوج ترورها و کشتارها به خصوص در دوره اول انقلاب همت زیادی را در برابر دانشگاه‌ها گذاشتند تا مغزهای ما را بربایند. با این حال شهید مهرداد در مقابل همه این گروهک‌ها ایستاد.

سردار نقدی در ادامه گفت: وقتی که آمریکای شکست خورده از این ملت و شکست خورده در کودتاها تحریم را به ملت ما تحمیل کرد این شهید بزرگوار با گذشتن از اولویت‌های شخصی خود برای حرکت‌های تحقیقاتی و میدانی اقدام کرد تا با پیدا کردن راهکارهایی تحریم‌ها را دور بزند و خدمات ارزشمندی را که امروز نیز آثار آن وجود دارد انجام دهد.

رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران با اشاره به تحمیل تجاوز نظامی در کشور ما تصریح کرد: وقتی همه ترفندهای دشمن به نتیجه نرسید آنها تجاوز نظامی را به کار گرفتند و صدام را تجهیز کردند تا علیه ما اقدام به تجاوزگری کند با این حال شهید مهرداد و امثال او برای خودشان توجیه و تحلیل خاص نیاوردند.

وی افزود: او هیچ گاه نگفت من نخبه و با استعداد هستم و می‌خواهم درسم را ادامه دهم. او تکلیف را درست تشخیص داد و با ایستادگی که انجام داد به درجه والای بی‌بدیل شهادت نائل شد.

سردار نقدی با تأکید بر جایگاه شهدا بیان داشت: شهدا حجت را بر ما تمام کردند و امروز نیز راه‌حل هر مانع و مشکلی راه شهدا است. آنها برگزیدگان خدا هستند و هوشمندترین انسان‌های روزگارند که جان خودشان را در مقابل یک پاداش بی‌پایان و جاودان تقدیم کردند.

وی تأکید کرد:‌ آنها زندگی‌شان را در مقابل بهای ناچیز دنیا نفروختند و تنها با خدا معامله کردند. امروز نیز آنها به ما می‌آموزند که اگر دشمن مشکلاتی را به ما تحمیل کرده بهترین گزینه و راه این است که روی پای خودمان بایستیم این همان چیزی است که در سخنان ولی امرمان امام خامنه‌ای نیز مکرراً بیان شده است و در هیچ سخنانی نیست که به این ضرورت تأکید نشده باشد و آن همان ایستادن روی پای خود است.

سردار نقدی در ادامه خاطر نشان کرد:‌ قدرت درون‌زاست و حل مشکلات کشور با نگاه به درون و استعدادهای خدادادی است و این همان راه شهداست.

رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران با اشاره به غیرقابل مقایسه بودن ظرفیت‌های امروز کشور با دوران پیش از انقلاب تأکید کرد: ظرفیت‌های امروز در مقابله با ظرفیت‌های پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست، در آن زمان ما هیچ نداشتیم و در میدان‌های پشتیبانی اگر کسی در دوره کارشناسی پیدا می‌شد همه خوشحال می‌شدند اما امروز در همان رشته‌ها هزاران دکتر داریم. آن روز هیچ عقبه‌ای از تحلیل و خودکفایی نداشتیم و این حرکت نورانی شهدای ما بود که راه پیشرفت را برای نظام مهیا کرد.

وی افزود: آن زمان زیرساخت‌ها و آزمایشگاه‌های ما در حد ابتدایی و دبیرستان برای مقاطع بالای دانشگاهی بود اما امروز امکانات بالا از همه نظر پیش روی ملت ماست و واقعاً‌ هیچ عذر و بهانه‌ای برای غفلت از ظرفیت‌های درونی پذیرفته نیست.

رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران در ادامه تصریح کرد: مشکلاتی که دشمنان امروز به وجود آورده‌اند بسیار ساده‌تر از مشکلاتی است که در دهه اول امثال شهید مهردادها با آن مواجه بودند. ما روزهایی را پشت سر گذاشتیم که مثل بغداد و سوریه در روز 40 شهید می‌دادیم با این حال در آن شرایط و فضا شهدا به دنبال کار تحقیقاتی برای معامله با تحریم‌ها هستند.

سردار نقدی ادامه داد: شدت نفوذ‌ها و دشمنی‌ها تا حدی بود که حتی مشکلات به بدنه ریاست جمهوری نیز کشیده شد. در این فضا و با آن بضاعت اندک شاید تعداد دانشجویان کشور ما به 200 هزار نفر هم نمی‌رسید و تعداد دانشجویان در مقاطع بالا به تعداد انگشتان دست بود.

وی تأکید کرد: اما امروز 4 میلیون دانشجو و ده‌ها هزار استاد داریم و این اتفاق بدی است که حرف از سازش و تسلیم بزنیم.

رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران همچنین بیان داشت: کدام درس گرفتن از تاریخ عظیم مقاومت ملت ما اجازه می‌دهد که در مقابل مشکلات کوچک حرف از کوتاه آمدن و تسلیم بزنیم و بعضی‌ها در این شرایط کار را به جایی برسانند که بخواهند مردم شعار علیه استکبار و مرگ بر آمریکا ندهند. ما زیر بمب‌های شیمیایی و بمباران مرگ بر آمریکا گفتیم و ملت ما در شرایطی که جسم پاک شهدا بر روی دوششان بود نیز از گفتن مرگ بر آمریکا کوتاه نیامدند. ما 10 درصد رفاه امروز را نداشتیم اما ایستادیم پس چطور می‌توانیم حالا در مقابل استکبار کوتاه بیاییم.

وی افزود: مگر با رژیم بعثی مذاکره نکردیم و مسائل فرضی را حل نکردیم اما تا روزی که صدام دفن نشد مردم ما شعار مرگ بر صدام سر دادند.

وی ادامه داد: ما تمام آزادگان را پس گرفتیم اما رئیس‌جمهورمان حاضر به مذاکره نشد. همچنین در شرایطی که مسئولین به فکر خریداری تسلیحات از شوروی بودند ملت ما مرگ بر هر دو ابرقدرت را فریاد زدند و این نشان می‌دهد اساس نظام ما بر نفی استکبار و استعمار است و مردم ما از دین دست نخواهند کشید و این هویت و میراث عظیم شهدای ما است.

رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران با اشاره به رسالت عظیم بسیج مهندسین اذعان داشت: سازمان بسیج مهندسی امروز رسالت عظیمی برعهده دارد چرا که تا قبل از تثبیت حوزه‌های مختلف بسیج مهندسی امکان ارتباط تخصصی فراهم نبود اما امروز با تفکیک آنها به صورت عمرانی، کشاورزی و حوزه‌های دیگر رسالت سنگینی بر عهده آنها گذاشته شده است که باید نیاز به صنایع وابسته به بیگانه حذف و ارتباط مؤثر با دانشگاه‌ها ایجاد شود.

وی افزود: امروز مسئولیت سنگین ارتباط صنعت و دانشگاه بر عهده ماست و مقام معظم رهبری نیز بارها به آن اشاره کرده‌اند.

سردار نقدی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در این راستا تأکید کرد: مقام عظمای ولایت بارها فرموده‌اند ظرفیت‌ها را پای کار تحقیقات بیاورید و به دنبال پاسخ به سؤالات دشمنان نباشید بنابراین ما نباید عمرمان را صرف کمک به ظلم و ستمگران دنیا کنیم و به جای پاسخ دادن به سؤالات آنها به سؤالات خودمان پاسخ دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد: از خدا می‌خواهیم که ما را قدرشناس شهدا، پدر و مادران صبور آنها و همسران مقاومشان باشیم. نباید در رسانه‌های ما حرف‌هایی زده شود که دل مادران، پدران و همسران شهدا بشکند. یقین داریم این ملت خیلی فراتر از این هستند که تحت تأثیر امواج خط گرفته قرار بگیرند.

رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران در پایان تأکید کرد: از حضور خانواده معظم شهدا که دعاگوی ملت، نظام و جوانان ما هستند و با حضورشان به جمع بسیجیان دلگرمی می‌بخشند صمیمانه سپاسگزاری می‌کنیم و از خدای متعال می‌خواهیم وعده بزرگی که امام عزیزمان مبنی بر پیوند خوردن انقلاب اسلامی به انقلاب جهانی امام عصر داده‌اند محقق شود.[ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
[ برچسب ها ] :
ن : aban13
ت : چهار شنبه, 6 نوامبر 2013
دیدگاه‌ها برای نفی شعار علیه استکبار نفی قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی است بسته هستند
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟

نظرات بسته شده است.

 
 
 

بیش از اینها ، آه ، آری
بیش از اینها میتوان خاموش ماند
 
میتوان ساعات طولانی
با نگاهی چون نگاه مردگان ، ثابت
خیره شد در دود یک سیگار
خیره شد در شکل یک فنجان
در گلی بیرنگ ، بر قالی
در خطی موهوم ، بر دیوار
میتوان با پنجه های خشک
براي ادامه كليك كنيد!

 
 

میتوان همچون عروسک های کوکی بود
با دو چشم شیشه ای دنیای خود را دید
میتوان در جعبه ای ماهوت
با تنی انباشته از کاه
سالها در لابلای تور و پولک خفت
میتوان با هر فشار هرزهء دستی
بی سبب فریاد کرد و گفت
" آه ، من بسیار خوشبختم "

 

قدرت گرفته از ورد پرس فارسي توسط نت سايت

براي وبلاگ 13 آبان روز جهانی مبارزه با استکبار